
Növényvédelem, mikrobiológiai törzsgyűjtemény
Az elmúlt bő két évtizedben az éghajlati változások és az Európai Unióhoz történő csatlakozás következtében kialakuló szabadabb árumozgás jelentős növényvédelmi problémákat generált. Számos olyan új növényi kórokozó és kártevő jelent meg hazánkban, amelyek komolyan veszélyeztetik gyümölcstermesztésünket. Ezen károsítók valós jelentőségének felmérése, az ellenük való védekezés lehetőségeinek vizsgálata egyre nagyobb hangsúlyt kap az Intézetünk munkájában. A biológiai növényvédelmi célú munkánkat segíti az a mikrobiológiai törzsgyűjtemény, amely a gyümölcsöket károsító kórokozó gombákat és baktériumokat, valamint az ellenük való védekezésre alkalmas mikroorganizmusokat tartalmaz, de számos rovarpatogén szervezet is megtalálható gyűjteményünkben.
Kapcsolódó előadások
Programajánló
Hírek
Napjainkban sajnos a bogyós ágazat egy elég komoly kihívással találta szemben magát. A probléma egy új, hazánkban 2012-ben megjelent kártevő, a Pettyesszárnyú muslica (Drosophila suzukii).
2020. június 10-én előzetes tárgyalásokat követően a Nyugat-Nógrádi Területfejlesztési Központ vezetői megkeresték a NAIK GYDKI Fertődi Kutatóállomásának munkatársait egy jövőbeni együttműködés tervezetével.